Site Açıkları ve Çeşitleri


 

 

Güvenlik Açığı=

Güvenlik açıkları bir sistemin veya mekanizmanın güvenlik sisteminin açığıdır. Bu açık ile güvenlik sistemi devre dışı bırakılabilinir, güvenlik sistemine zararverilebilinir ve sistem dahilinde olan kullanıcıların bilgilerine sızılabilinir.
*2-Veritaban Açığı*
Bu açık ile bir sitenin,sosyal medya’nın veritabanına ulaşılır. Veritavanı sistemin,kullanıcıların ve admin bilgilerine ulaşılır hatta sistem dahilindeki bütün üyelerin eposta bilgileri,cep telefon bilgileri,şifreleri ve sisteme kayıt ettikleri bütün bilgiler bulunur. Admin bilgileri ile siteye kolayca adminmiş gibi girilir ve bu veritabanı bulunması zor ve en büyük açıklardandır. Banka,E-devlet ve ticari makamlarda bu veri tabanını bulursanız emin olun karşı taraf size bu açığı bulduğunuz için size milyarlarca lira verir.
*Buglu Açık*
Bu açık ile sistemi sömürebilirsiniz örn; para kazandıran bir sitenin size günlük verdiği bonusu günde birkere almak yerine yüzlerce kez alırsanız bu açık bug açığıdır. Bu açıktan bende bulmuştum.
*Admi Panel Açığı*
Bu açık ile admin paneline ulaşırsınız fakat şifreyi ve adminastor kullanıcı adını ve şifreyi bulmak size kalmış. Bu pek para etmez fakat şifreyi bulmayı başarabilirseniz belki br miktar para alırsınız